Menu

Proszę o kontakt
Dziękujemy!

Wiadomość została wysłana.
Nasz konultant skontaktuje sie z Tobą.

Data publikacji 10/2021

6 faktów o hybrydach PHEV

1. Hybrydy PHEV naładujesz z domowego gniazdka elektrycznego.

Hybryda typu plug-in to większy akumulator, który możesz śmiało ładować z domowego gniazdka. W ciągu nocy zdążysz naładować auto nawet przy całkowicie rozładowanym akumulatorze, aby kolejnego dnia móc znowu wyruszyć w trasę. Możesz, ale nie musisz korzystać z publicznych stacji prądu.

2. Zasięg nie jest już problemem.

Auta z napędem PHEV, nie są uzależnione tylko od jednego źródła zasilania. Poza elementami elektrycznymi to także pełnowartościowy silnik spalinowy, który po zatankowaniu pozwoli na przejechanie większego dystansu. To połączenie sprawdzi się idealnie, ponieważ dłuższe trasy możemy pokonywać tankując silnik spalinowy, a na co dzień korzystać z ekologicznej jazdy miejskiej na napędzie elektrycznym.

3. Brak konieczności codziennego ładowania.

Połączenie dwóch różnych silników daje możliwość używania auta stale, bez konieczności codziennego ładowania. Jeśli nie masz możliwości naładowania auta, po prostu jedziesz dalej, korzystając z napędu spalinowego. Codzienne ładowanie jest konieczne, tylko jeśli chcesz korzystać z silnika elektrycznego jako głównego źródła napędu stale. Najlepszą opcją będzie wtedy wykorzystanie tańszej taryfy nocnej i ładowanie auta w tym czasie.

4. Opcja nie tylko do miasta.

Prawdą jest, że napęd elektryczny jest najlepszym wyborem do poruszania się po mieście, gdzie jazda wymaga częstszego hamowania i przyspieszania. Dodatkowo komponent elektryczny odzyskuje energię z hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszeniu. Ale dużym plusem hybrydy PHEV jest możliwość „przełączenia” na silnik spalinowy i korzystanie z niego w trasie.

5. Optymalne koszty serwisowania.

Silnik spalinowy w modelach hybrydowych PHEV BMW i MINI ma zbliżoną konstrukcję do klasycznych modeli. Jego naprawa czy serwisowanie nie generuje więc dodatkowych kosztów w stosunku do tradycyjnego auta. Komponent elektryczny jest właściwie bezobsługowy. Ponadto połączenie tych dwóch napędów wpływa na wolniejsze zużycie niektórych części. Przykładowo dzięki rekuperacji energii podczas hamowania, okładziny hamulcowe rzadziej wymagają wymiany, a przy tym emitują do atmosfery mniej cząstek stałych. Kolejnym elementem jest motor spalinowy, który dzięki wsparciu silnika elektrycznego i akumulatora trakcyjnego pracuje oszczędniej, wolniej się zużywa, a to z kolei przedłuża żywotność auta.

6. Nieograniczona dynamika jazdy.

Konstruktorzy hybryd BMW i MINI zadbali o to, by modele PHEV nie straciły z charakterystycznej dynamiki prowadzenia i przyspieszenia. Stały płynny „ciąg”, jaki daje silnik elektryczny, dostarcza dodatkowej przyjemności z jazdy.

BMW i MINI oferują klientom kilka świetnych modeli z rodziny hybryd PHEV. Model BMW 530e to hybryda typu plug-in, dostępna również z napędem xDrive 4x4 w opcji sedan i kombi. Maksymalna łączna moc napędu w tym modelu to 292 KM (184 KM silnika spalinowego i 113 KM silnika elektrycznego). Zasięg BMW 530e to po pełnym naładowaniu 60 km, czyli dystans wystarczający na codzienne poruszanie się po mieście.

Dla fanów SUV-ów bawarski koncern przygotował BMW X3 xDrive30e. Model został wyposażony w czterocylindrowy silnik turbo, wspierany przez silnik elektryczny o mocy 109 KM, co finalnie daje moc systemową 292 KM. Przyspieszenie do 100 km SUV osiąga w czasie 6,1 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 210 km/h. Przy napędzie elektrycznym maksymalne osiągi wahają się między 110 a 135 km/h w zależności od wybranego trybu jazdy, a zasięg jak zapewnia producent to 51 km. To świetne wyniki jak na auto hybrydowe tej kategorii.

Entuzjaści aut MINI mogą wybrać hybrydę MINI Cooper SE Countryman z akumulatorem o pojemności 10 kWh. Zapewnia on ekologiczną jazdę przez 51 km. Moc systemowa 220 KM z pewnością dostarczy przyjemności z jazdy.

Ekologiczne rozwiązania przy zachowaniu przyjemności z jazdy to połączenie, które udaje się nielicznym. Twórcom BMW i MINI wyszło to bardzo dobrze. Zasięgi aut typu PHEV, które udaje się osiągnąć poprzez połączenie silnika spalinowego i elektrycznego, otwierają nowe możliwości. Hybrydy przestały być tylko autami do jazdy miejskiej. Ich rozwój to kierunek, w którym będzie zmierzać współczesna motoryzacja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o autach hybrydowych BMW i MINI odwiedź stronę dealera Inchcape https://inchcape.pl/ lub stacjonarne salony w Warszawie Poznaniu i Wrocławiu.

BMW - historia bawarskiego koncernu motoryzacyjnego
Hybrydy PHEV - To ma sens!
Samochód używany? Tylko w ofercie premium
Dynamiczna wymiana oleju ATF
Nowe limity emisji CO2 – czy wpłyną na wzrost cen samochodów?
BMW Motorrad G310R – przygodę czas zacząć!
×
Sprzedaj swój samochód.
Wyceń online