Menu

Proszę o kontakt
Dziękujemy!

Wiadomość została wysłana.
Nasz konultant skontaktuje sie z Tobą.

Data publikacji 05/2019

Detailing, czyli jak odświeżyć wygląd Twojego BMW?

Wiosna już w pełni - pogoda się stabilizuje, a temperatury rosną. To okres w którym możemy, a nawet powinniśmy, zadbać o wygląd naszego samochodu, jednocześnie zabezpieczając go przed działaniem promieni słonecznych, soków z drzew czy odpryskami na lakierze. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na letnią regenerację i metamorfozę naszego BMW.

Przed rozpoczęciem prac nad odświeżeniem wyglądu samochodu i przygotowaniem go do sezonu letniego, powinniśmy zapewnić perfekcyjne warunki przede wszystkim sobie, czyli kierowcy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto sprawdzić stan techniczny samochodu po zimie. Z pomocą przyjdzie nam serwis Inchcape, który profesjonalnie zajmie się naszym pojazdem.

Przy okazji warto poprosić o sprawdzenie stanu naszej klimatyzacji. Może należy wymienić filtr powietrza? W przypadku BMW polecany jest Fine Dust Filter, który zatrzymuje bakterie i alergeny oraz oczyszcza powietrze wewnątrz auta, co jest niezwykle istotne dla zdrowia dzieci oraz osób zmagających się z alergią. To rozwiązanie szczególnie korzystne również w przypadku osób narażonych na smog (czyli w zasadzie większości populacji naszego kraju) - wydajność filtracji pyłków PM 10 dochodzi do 99,5% oraz PM 2,5 do 70%. Pamiętajmy, że dobry stan klimatyzacji – w szczególności w lecie – to nasze lepsze samopoczucie, a co za tym idzie, większe bezpieczeństwo na drodze!

Zabierzmy samochód do SPA w serwisie Inchcape

Działanie soli, która doskwierała naszemu autu podczas sezonu zimowego, wpływa niekorzystnie na stan lakieru oraz ogniska rdzy. Na wstępie należy zatem umyć całą karoserię (rekomendujemy również umycie podwozia i nadkoli) wysokiej jakości produktami, które zabezpieczą ją również przed sokami z drzew (szczególnie uciążliwymi wiosną i wczesnym latem), promieniami UV czy kwaśnymi deszczami.

Markowe kosmetyki samochodowe, takie jak GardX, dzięki zastosowaniu nanotechnologii doskonale ochronią cały nasz samochód. Za ich pomocą zabezpieczymy samochód powłoką ceramiczną, dzięki której pojazd zyska niesamowitą głębie koloru oraz połysk. Odróżnia się zdecydowanie na tle samochód niezabezpieczonych - uwydatnia fakturę oraz skład lakieru mieniąc się o wiele bardziej niż przed aplikacją.

Przy wyborze pełnego pakietu SPA ochronimy również szyby. Dzięki nałożonej na przednią szybę powłoce hydrofobowej, krople deszczu przyjmują postać spływających perełek, bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w trudnych warunkach.

Bardziej rozbudowanym wariantem, zapewniającym perfekcyjną ochronę lakieru np. przed zarysowaniami, jest uzupełnienie czyszczenia karoserii o pakiet folii ochronnych XPEL Ultimate Plus. Naklejone w najbardziej narażonych miejscach wraz z powłokami ochronnymi gwarantują oryginalność elementów oraz fabryczną powłokę lakierniczą bez odprysków. Ich montaż to oczywiście zadanie dla specjalistów z serwisu Inchcape BMW oraz MINI, którzy dokonają tego z najwyższą dbałością o precyzję i detale.

Twoje BMW codziennie nowe dzięki foliom ochronnym

Twoje BMW codziennie nowe dzięki foliom ochronnym

Jednak z samochodem podobnie jak z człowiekiem – liczy się przede wszystkim wnętrze. Dzięki „kuracji SPA” GardX Stain Guard rozlane na fotele lub deskę rozdzielczą płyny przenikają bezpośrednio przez splot, nie powodując plam, albo przyjmują postać perełek, które można usunąć przy użyciu czystej szmatki. Opcję tę docenią w szczególności rodzice młodszych dzieci. ?

A może całkowita metamorfoza samochodu?

Poza foliami przezroczystymi zabezpieczającymi lakier przed odpryskami, można rozważyć nałożenie folii zmieniających kolor samochodu. Taka metamorfoza odświeży pojazd, nadając mu nowy wygląd, a dzięki indywidualnym projektom stylistycznym jesteśmy w stanie stworzyć unikalny i charakterny styl, w pełni wyrażający Twoją osobę.

Chcesz poczuć odrobinę anonimowości, a jednocześnie wyróżnić się z tłumu? Odpowiedzią może być przyciemnienie szyb. Nie tylko doda to Twojemu samochodowi drapieżnego pazura, ale również ułatwi utrzymanie temperatury wnętrza w słoneczne dni oraz uchroni je przed wyblaknięciem dzięki filtrom UV.

Aby uzyskać pełną metamorfozę zadbaj również detailing felg! To jeden z elementów, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Pakiet renowacji felg polega na chemicznym wytrawieniu felg aluminiowych ze starej powierzchni lakierniczej, uzupełnieniu ubytków i korekcie geometrii koła. Na koniec felgi malowane są na dowolny, wybrany przez Ciebie kolor. Srebrny? Może czarny połysk bądź modny grafit? Decyzja należy do Ciebie!

Jak widzimy, odpowiednie przygotowanie pojazdu do sezonu (czy to wiosenno-letniego, czy zimowego) wymaga sporo czasu i pracy. Na szczęście tego typu prace możemy w całości zlecić specjalistom. Całość potrwa nawet kilka dni, więc by zadbać o Twoją wygodę zaproponujemy Ci samochód zastępczy.

Czy twój samochód jest już przygotowany? Jeśli nie, wypełnij formularz i skontaktuj się ze specjalistami z serwisu Inchcape.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź koniecznie stronę Inchcape poświęconą detailingowi.

6 faktów o hybrydach PHEV
BMW - historia bawarskiego koncernu motoryzacyjnego
Hybrydy PHEV - To ma sens!
Samochód używany? Tylko w ofercie premium
Dynamiczna wymiana oleju ATF
Nowe limity emisji CO2 – czy wpłyną na wzrost cen samochodów?
×
Sprzedaj swój samochód.
Wyceń online